UPIS 2016/2017.

Poštovani učenici osmog razreda, 
    u školskoj 2016/2017. godini, naša škola će tokom jula meseca realizovati upis učenika u prvi razred srednje škole, prema područjima rada, kao i prema obrazovnim profilima, navedenim u tabeli ispod.
    Nadamo se da ćete nam ukazati svoje poverenje i izborom naše škole, izabrati put uspeha u životu.
HVALA!!!

Područje rada: MAŠINSTVO I OBRADA METALA

Odeljenje broj PROFIL TRAJANJE Broj učenika ŠIFRA
1/1 Tehničar za kompjutersko upravljanje 4 godine 30 SUARSC4D13S
1/2

Automehaničar

Mašinbravar

3 godine

15

15

SUARSC3D20S

SUARSC3D27S

Područje rada: HEMIJA I NEMETALI

Odeljenje broj PROFIL TRAJANJE Broj učenika ŠIFRA
1/3 Tehničar za zaštitu životne sredine                            4 godine 30 SUARSC4F34S
1/4 Tehničar za industrijsku farmaceutsku tehnologiju 4 godine 30 SUARSC4F35S

Područje rada: ELEKTROTEHNIKA

Odeljenje broj PROFIL TRAJANJE Broj učenika ŠIFRA
1/5 Elektrotehničar energetike  4 godine 30 SUARSC4E04S
1/6 Elektrotehničar računara 4 godine 30 SUARSC4E08S
1/7

Autoelektričar

Elektromehaničar za mašine i opremu

3 godine

15

15

SUARSC3E22S

SUARSC3E16S

RUKOMET, TAKOĐE I SRPSKI JEZIK

7_0 Na Okružnom takmičenju u rukometu, muška ekipa naše škole je 30.03.2016. godine u hali II Gimnazije u Kragujevcu, savladala svoje vršnajke iz I Tehničke škole Kragujevac, rezultatom 22:16, čime u se plasirali na Međuokružno takmičenje, kojeće biti održano u Aranđelovcu 14.04.2016. godine. 


     Na Opštinskom takmičenju iz SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI naše učenice NATAŠA RISTOVIĆ i TIJANA VELIČANIN (obe iz odeljenja 1/5), osvojile su I i II mesto, time se plasirale na Okružno takmičenje koje će se održati u Kragujevcu 23.04.2016. godine.

ČESTITAMO UČENICIMA I KOLEGAMA!!!

KOLEKTIV Tehničke škole

TAKMIČENJE OPERATERA 2016.

15 Danas, 11.03.2016. godine, u našoj školi organizovano je takmičenje u području rada MAŠINSTVO I OBRADA METALA, u okviru obrazovnog profila OPERATER MAŠINSKE OBRADE. Takmičili su se učenici II i III razreda ovog profila u mašinskoj radionici na mašinama, GLODALICA i STRUG.
 
U konkurenciji učenika II razreda pobednici su:
– METALOGLODAČ – Simić Uroš
– METALOSTRUGAR – Radovanović Uroš

U konkurenciji učenika III razreda pobednik je:
– METALOSTRUGAR – Lazarević Nikola
 
ČESTITAMO POBEDNICIMA i KOLEGAMA!!!
KOLEKTIV Tehničke škole

ČESTITAMO RUKOMETAŠIMA!!!

6 Rukometna ekipa naše škole, pod rukovodstvom trenera Irene Nedić, na upravo završenom opštinskom takmičenju, osvojila je PRVO mesto, pobedivši svoje vršnjake iz preostale dve srednje škole sa teritorije opštine Aranđelovac.

Utakmice su odigrane na terenu SRC "Šumadija", u ponedeljak 29.02.2016. i i utorak 01.03.2016.godine i tom prilikom su postignuti sledeći rezultati:

 

Tehnićka škola "Mileta Nikolić" Gimnazija "Miloš Savković" 19:17
Tehnićka škola "Mileta Nikolić Ekonomsko-ugostiteljska škola "Slobodan Minić" 28:25

Ekipu naše škole činili su: Anić Dušan4/1, Vujanović Branislav 4/4, Vujanović Marko 1/7, Filipović Filip 3/1, Popović Petar 2/1, Živković Danilo 1/1, Milićević Jovan 1/7, Vojinović Dušan1/1, Gurešić Uroš 1/7 i Radojević Borivoje 3/1.

Deo atmosfere možete pogledati u GALERIJI!!!

ČESTITAMO UČENICIMA I KOLEGINICI!!!

KOLEKTIV Tehničke škole

A sada škola POČINJE!!!

Obaveštavaju se učenici i zaposleni, da u sredu 17.02.2016. godine,  počinje drugo polugodište školske 2015/16., i tom prilikom se menjaju smene tako da će učenici:
 
– elektro struke i odeljenja hemijske struke (3/4, 4/5, 4/6) kao i odeljenje mašinske struke  (1/2) ići pre podnea učenici
– mašinske struke i odeljenja hemijske struke (1/4, 1/5, 2/3, 2/4 i 3/5) ići posle podne

Povodom proslave Dana škole i Dana Sv. Save

13

Kao i svake godine, tako i ove, a povodom proslave dana Svetog Save, školske slave i Dana škole, naši učenici recitatorske i dramske sekcije, priredili su prigodan program.

Takav program realizovan je sa uspehom, a prethodile su mu stalne probe u poslednjih 15-tak dana, a zahvalnost ide, pre svega, na adresu učenika, a potom i profesora srpskog jezika i književnosti: Dragane, Marine i Biljane, kao i profesora verske nastave Ane.

Program je trajao 60 minuta, i izazvao je  oduševljenje prisutnih gostilju iz lokalne samouprave, penzionera, zaposlenih u školi kao i prisutnih učenika.

Deo atmosvere će Vam dočarati i fotografije u GALERIJI slika (Sv. Sava 2016).

PROSLAVA DANA SVETOG SAVE

sv-sava-hilandar
Povodom proslave dana Svetog Save, školske slave i Dana škole, u sredu 27.01.2016. godine, kolektiv Tehničke škole "Mileta Nikolić" sa učenicima recitatorske i dramske sekcije priređuje prigodan program sa sledećim rasporedom:
 
1045 časova – priredba (hol škole)
1145 časova–Svečana sednica Nastavničkog veća sa sečom slavskog kolača (zbornica škole) 
1300 časova–prigodan koktel

 KOLEKTIV
Tehničke škole "Mileta Nikolić"

PUNO USPEHA

c3

ZA POLAZNIKE V-tog STEPENA, školska 2015/2016.

Obaveštavaju se polaznici V-tog stepena da je NOVEMBARSKI ispitni rok 12.01.2015. (subota) u 9 časova.

1. Za obrazovne profile u području rada

ELEKTROTEHNIKA:

-ELEKTROENERGETIČAR ZA MAŠINE I OPREMU

ELEKTROENERGETIČAR ZA MREŽE I POSTROJENJA

-ELEKTROENERGETIČAR ZA ZAŠTITU ELEKTRIČNIH MREŽE I POSTROJENJA, ispiti su sledeći:

a) Organizacija rada i osnove sistema kvaliteta

b) Elektri;na merenja u energetici

c) Primena energetske elektronike

2. Za obrazovne profile u području rada 

MAŠINSTVO I OBRADA METALA:

-AUTOMEHANIČAR, METALOSTRUGAR, METALOGLODAČ, MEHANIČAR ALATNIH MAŠINA, ispiti su sledeći:

a) Merenje i kontrolisanje

b) Organizacija proizvodnje

c) Hidraulične, pneumatske i električne komponente

NAPOMENA: materijal možete preuzeti u školi svakog ponedeljka.

ZA VANREDNE UCENIKE

NOVEMBARSKI ispitni rok 2015. godine

Prijavljivanje ispita 16.11.-20.11.2015.
Polaganje pismenog ispita iz MATEMATIKE 

25.11.2015.

u 1730 časova

Polaganje pismenog ispita iz SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI 

26.11.2015.

17 časova

Polaganje pismenog ispita iz STRANOG JEZIKA

27.11.2015.

15 časova

Polaganje USMENIH ISPITA i PRAKTIČNE NASTAVE

28.11.2015. počev od 830 časova

Polaganje maturskog ispita iz SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI 

30.11.2015.

11 časova

Polaganje izbornog predmeta MATURSKOG ispita 01.12.2015.
Polaganje ZAVRŠNOG i MATURSKOG rada 02.12.2015.

Ostale informacije na stranici

VANREDNO ŠKOLOVANJE / PRE(DO)KVALIFIKACIJA