TAKMIČENJE OPERATERA 2016.

15 Danas, 11.03.2016. godine, u našoj školi organizovano je takmičenje u području rada MAŠINSTVO I OBRADA METALA, u okviru obrazovnog profila OPERATER MAŠINSKE OBRADE. Takmičili su se učenici II i III razreda ovog profila u mašinskoj radionici na mašinama, GLODALICA i STRUG.
 
U konkurenciji učenika II razreda pobednici su:
– METALOGLODAČ – Simić Uroš
– METALOSTRUGAR – Radovanović Uroš

U konkurenciji učenika III razreda pobednik je:
– METALOSTRUGAR – Lazarević Nikola
 
ČESTITAMO POBEDNICIMA i KOLEGAMA!!!
KOLEKTIV Tehničke škole

ČESTITAMO RUKOMETAŠIMA!!!

6 Rukometna ekipa naše škole, pod rukovodstvom trenera Irene Nedić, na upravo završenom opštinskom takmičenju, osvojila je PRVO mesto, pobedivši svoje vršnjake iz preostale dve srednje škole sa teritorije opštine Aranđelovac.

Utakmice su odigrane na terenu SRC "Šumadija", u ponedeljak 29.02.2016. i i utorak 01.03.2016.godine i tom prilikom su postignuti sledeći rezultati:

 

Tehnićka škola "Mileta Nikolić" Gimnazija "Miloš Savković" 19:17
Tehnićka škola "Mileta Nikolić Ekonomsko-ugostiteljska škola "Slobodan Minić" 28:25

Ekipu naše škole činili su: Anić Dušan4/1, Vujanović Branislav 4/4, Vujanović Marko 1/7, Filipović Filip 3/1, Popović Petar 2/1, Živković Danilo 1/1, Milićević Jovan 1/7, Vojinović Dušan1/1, Gurešić Uroš 1/7 i Radojević Borivoje 3/1.

Deo atmosfere možete pogledati u GALERIJI!!!

ČESTITAMO UČENICIMA I KOLEGINICI!!!

KOLEKTIV Tehničke škole

A sada škola POČINJE!!!

Obaveštavaju se učenici i zaposleni, da u sredu 17.02.2016. godine,  počinje drugo polugodište školske 2015/16., i tom prilikom se menjaju smene tako da će učenici:
 
– elektro struke i odeljenja hemijske struke (3/4, 4/5, 4/6) kao i odeljenje mašinske struke  (1/2) ići pre podnea učenici
– mašinske struke i odeljenja hemijske struke (1/4, 1/5, 2/3, 2/4 i 3/5) ići posle podne

Povodom proslave Dana škole i Dana Sv. Save

13

Kao i svake godine, tako i ove, a povodom proslave dana Svetog Save, školske slave i Dana škole, naši učenici recitatorske i dramske sekcije, priredili su prigodan program.

Takav program realizovan je sa uspehom, a prethodile su mu stalne probe u poslednjih 15-tak dana, a zahvalnost ide, pre svega, na adresu učenika, a potom i profesora srpskog jezika i književnosti: Dragane, Marine i Biljane, kao i profesora verske nastave Ane.

Program je trajao 60 minuta, i izazvao je  oduševljenje prisutnih gostilju iz lokalne samouprave, penzionera, zaposlenih u školi kao i prisutnih učenika.

Deo atmosvere će Vam dočarati i fotografije u GALERIJI slika (Sv. Sava 2016).

PROSLAVA DANA SVETOG SAVE

sv-sava-hilandar
Povodom proslave dana Svetog Save, školske slave i Dana škole, u sredu 27.01.2016. godine, kolektiv Tehničke škole "Mileta Nikolić" sa učenicima recitatorske i dramske sekcije priređuje prigodan program sa sledećim rasporedom:
 
1045 časova – priredba (hol škole)
1145 časova–Svečana sednica Nastavničkog veća sa sečom slavskog kolača (zbornica škole) 
1300 časova–prigodan koktel

 KOLEKTIV
Tehničke škole "Mileta Nikolić"

PUNO USPEHA

c3

ZA POLAZNIKE V-tog STEPENA, školska 2015/2016.

Obaveštavaju se polaznici V-tog stepena da je NOVEMBARSKI ispitni rok 12.01.2015. (subota) u 9 časova.

1. Za obrazovne profile u području rada

ELEKTROTEHNIKA:

-ELEKTROENERGETIČAR ZA MAŠINE I OPREMU

ELEKTROENERGETIČAR ZA MREŽE I POSTROJENJA

-ELEKTROENERGETIČAR ZA ZAŠTITU ELEKTRIČNIH MREŽE I POSTROJENJA, ispiti su sledeći:

a) Organizacija rada i osnove sistema kvaliteta

b) Elektri;na merenja u energetici

c) Primena energetske elektronike

2. Za obrazovne profile u području rada 

MAŠINSTVO I OBRADA METALA:

-AUTOMEHANIČAR, METALOSTRUGAR, METALOGLODAČ, MEHANIČAR ALATNIH MAŠINA, ispiti su sledeći:

a) Merenje i kontrolisanje

b) Organizacija proizvodnje

c) Hidraulične, pneumatske i električne komponente

NAPOMENA: materijal možete preuzeti u školi svakog ponedeljka.

ZA VANREDNE UCENIKE

NOVEMBARSKI ispitni rok 2015. godine

Prijavljivanje ispita 16.11.-20.11.2015.
Polaganje pismenog ispita iz MATEMATIKE 

25.11.2015.

u 1730 časova

Polaganje pismenog ispita iz SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI 

26.11.2015.

17 časova

Polaganje pismenog ispita iz STRANOG JEZIKA

27.11.2015.

15 časova

Polaganje USMENIH ISPITA i PRAKTIČNE NASTAVE

28.11.2015. počev od 830 časova

Polaganje maturskog ispita iz SRPSKOG JEZIKA I KNJIŽEVNOSTI 

30.11.2015.

11 časova

Polaganje izbornog predmeta MATURSKOG ispita 01.12.2015.
Polaganje ZAVRŠNOG i MATURSKOG rada 02.12.2015.

Ostale informacije na stranici

VANREDNO ŠKOLOVANJE / PRE(DO)KVALIFIKACIJA

POČINJE NOVA ŠKOLSKA GODINA!!!

Prvi nastavni dan u školskoj 2015/2016.godini je utorak 01.09.2015. prema sledećem rasporedu:

 ·        U PREPODNEVNOJ SMENI SU UČENICI (početak u 8h):

– mašinske struke (1/1, 1/3, 2/1, 2/2, 3/1, 3/2, 3/3, 4/1 i 4/2) i odeljenja

– hemijske struke (1/4, 1/5, 2/3, 2/4 i 3/5)

·        U POPODNEVNOJ SMENI SU UČENICI (početak u 14h):

– elektro struke (1/6, 1/7, 2/5, 2/6, 2/7, 3/6, 3/7, 4/3 i 4/4) i odeljenja

– hemijske struke (3/4, 4/5 i 4/6) i odeljenje

– mašinske struke (1/2)

OBAVEŠTENJE

Za učenike II, III i IV razreda školska 2015/16

Upis učenika u II, III i IV razred u školskoj 2015/2016. godini, obaviće se u petak 28.08.2015. godine od 08 do 14 časova.

 Za učenike I razreda, školska 2015/16. godina

  Prijem učenika I razreda srednje škole u školskoj 2015/2016. godini, obaviće se u ponedeljak 31.08.2015. godine u 9 časova.

   Tom prilikom učenici će biti prozivani po odeljenjima od strane odeljenskog starešine, ispred škole (strana do ulice).